Üniversitede En Gıcık 7 Öğrenci Tipi

Üniversitede gıcık olacağınız en yaygın tipler kimlerdir? Yeni başlayacak olanlar şimdiden bu tiplere  hazırlıklı olsunlar 🙂

 

1. Okulu Podyum Sananlar

Bu arkadaşlar düğüne gidiyor gibi hazırlanıp en ön sıraya otururlar. Topuklu ayakkabı onların en etkili silahıdır. Yeterince dikkat çekemediğini düşündüklerinde ise sınıfa en son girerler. Sık sık tuvalete gidip aynada saatlerce uğraşırlar.

 

2. Not vermeyenler

Erkekler genellikle soru veya not bulduklarında diğer arkadaşlarıyla paylaşmaktan çekinmezler ve yüksek not alma yarışı onlar için önemli değildir. Bunun aksine kızlar arasındaki ezeli rekabetten dolayı not vermeye pek yanaşmazlar.

 

3. İşi Düşünce Arayanlar

Bu tipleri normal zamanlarda okulda göremezsiniz. Sınav zamanı yada onun yerine imza atmanız için ortaya çıkarlar.

 

4.Herkese Yürüyenler

Facebook, twitter yada instagram üzerinden tanıdık tanımadık her kıza mesaj atıp yürürler fotoğrafların altına yorum yazarlar. Eğer hiç tanımadığınız biri sosyal medyadan sizi beğendiğini söylüyorsa pek dikkate almayın kızlar büyük ihtimalle bunu onlarca kıza daha söyledi. 🙂

 

5. Ortam Yapmaya Çalışanlar

Üniversitede bu tipleri özellikle ilk sınıflarda görürsünüz. Yalnız kalmak istemezler ve herkesle kaynaşmaya çalışır. Buraya kadar bir sorun yok fakat bu tip arkadaşların en zararlı olanları yeni arkadaşlar bulup size selam bile vermeyenlerdir.

 

6. Meraklı Arkadaşlar

Bizzat arkadaşımız olan bu tiplerin merak alanı sizin özel hayatınız ve yaptıklarınızdır. Sinsice yanınıza sokulurlar ve soru sormaya başlarlar özellikle telefonunuzu incelemeye bayılırlar, aman kaptırmayın kolay kolay alamazsınız.

 

7. Bütün Sınav Puanlarınızı Soranlar

Yine meraklı arkadaş çeşidinin bir alt versiyonu olan bu arkadaş çeşidi aynı zamanda çalışkan öğrencinin harmanlanmasıyla oluşur. Bu arkadaşımızın ilgi alanı sınavdan kaç puan aldığınızı öğrenmektir. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz yakanızı yapışıp puanınızı sorarlar. Düşük aldıklarında sizin de düşük aldığınızı duyarak rahatlamak ister, lakin sizden yüksek almışlarsa egoları bir hayli tatmin olur.

Add Comment