Beauty Friends 2 Koenzim – Kore Maskeleri #3

Yeniden Merhaba!
Yine hiç denenmemiş bir Kore maskesini sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım. Kendisi bir kağıt maske ve içerisinde Koenzim bulunduruyor.

Ne işe yarıyor Koenzim Q10?

Yaşlandıkça cildin sıkılığını sağlayan kollajen ve elastin liflerini aktifleştiren koenzim miktarı zaman içerisinde azalır bunun sonucunda da kırışıklıklar artar, cilt kurur ve incelir. Kremler, losyonlar veya serumlar yoluyla cilde Koenzim Q10 desteği vermek cilt yaşlanmasını yavaşlatır.

Vaatlerine gelecek olursak içeriğindeki cildin beslenmesine yardımcı konsantre bitkisel özleri sayesinde derinlemesine nemlendirir ve bakım sağlar. Koenzim Q10 hava kirliliği ve serbest radikallerin cilt üzerindeki olumsuz etkilerine karşı korumaya yardımcı olur.

Maskeyi sıcak veya soğuk şekilde uygulayabilirsiniz. Soğuk uygulamak isterseniz paketi açmadan dolaba koyarak biraz bekletin, sıcak kullanmak isterseniz yine aynı şekilde sıcak suyun içinde 2-3 dakika bekleyin. Ben sıcak kullanımdan yanayım, gözenekleri açarak daha iyi etki göstereceğini düşünüyorum. 
Uygulamadan önce cildinizi temizleyip tonikleyin ve maskeyi yüzünüzde 20-30 dakika kadar bekletin. Çıkardıktan sonra kalan sıvıyı iyice yedirin, bu kadar basit.

Kullanma talimatında yazdığı gibi cildimi temizleyip tonikledim. Bu arada ben sıcak suyun içinde bekletmek yerine kaloriferin üzerinde 5 dakika beklettim siz isterseniz sıcak suda bekletebilirsiniz, ben üşendim.
Bu maskedeki sıvı, daha önce kullandığım maskelerdeki gibi jel kıvamlı değildi daha sulu bir yapısı vardı kokusunun da pek güzel olduğunu söyleyemem.
Cilt sıvıyı o kadar hızlı emdi ki daha çıkarmadan yüzümde kurumaya başladı. Yüzümün çevresini diğer maskelere daha fazla kaşındırdı. Çıkardıktan sonra kalan sıvıyı masaj yaparak iyice yedirdim. Jel yapılı maskelerin verdiği o yapışkanlı histen eser yoktu sanki günlük nemlendirici sürmüş gibi hafif bir his bıraktı. Sonucu görmek için aynaya bakmak yerine arkadaşlarıma gösterdim ve sonuca bayıldılar. Cildimi belirgin şekilde aydınlatıp bir ton daha beyazlattı ayrıca yanaklarım pamuk gibi yumuşacık oldu. Açıkçası ben hiçbir beklenti içine girmeden almıştım şimdi ise hep beraber gidip aynısından bir kaç tane daha almayı düşünüyoruz. Böyle etkili sonuçlar veren bir maskenin bilinmemesi çok üzücü kızlar kesinlikle gidin ve deneyin!

 

Add Comment