SCINIC Red Ruby Hydrogel Mask | Kore Maskeleri #4

Yeniden merhaba!
Watsons’a gittiğinizde bu tür maskeler mutlaka gözünüze çarpmıştır, çoğumuzun içinde alsam mı acaba diye kurt düşüren bu cezbedici maskeyi deneyip sizin için yorumlayacağım sevgili okurlarım. Ben Red Ruby adında olanını denemeye karar verdim çünkü vaatlerini sevdim.


Maskenin içerisinde yakut tozu ve nar özü bulunuyor, cilde nem sağlamaya sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardım edeceğini söylüyor.

Temiz bir cilde uygulamanız gerekiyor. Yüzünüzü yıkayın ve maskenin etkisini arttırmak için tonik uygulayın, maske iki ayrı kısımdan oluşuyor bunları yapıştırıp 20 ile 40 dakika arası bekletmeniz gerekiyor çıkardıktan sonra da kalan jeli cildinize masaj yaparak iyice yedirin.
Kullanırken çok dikkatli olmak gerek çünkü aşırı kaygan bir yapısı var!  His olarak eti görüntü olarak da yılan derisini anımsatıyor ama sanıldığı gibi kopma dağılma yapmıyor.  Jeli biraz yapışkanımsı ve yoğun. Kabında göründüğü kadar da simli değil hatta simleri görebilmek dikkatli bakmanız gerekiyor.
Gelelim sonuçlara, yoğun bir nemlendirme etkisi verdi ve maskeden sonra cildime nemlendirici sürmeme gerek kalmadı. Yüzümü özellikle de yanaklarımı bir ton daha beyazlattı ve aydınlattı diyebilirim ama öncesinde kullandığım 3-5 liralık maskelerden daha üstün bir sonuç vermedi yani bir kağıt maskeyle de aynı sonuçları alabilirsiniz. Bu konuda favorim ‘Beauty Friends II Koenzim Maskesi’

Benim cildim karma yapılı olduğu için nemlendirme etkisi bana çok yoğun geldi ayrıca yapış yapış bir his bıraktı, bunun daha çok kuru ciltlere iyi geleceğini düşünüyorum. Markanın farklı türlerini deneyebilirim ama aynısından tekrar almam.
Denemek için Watsons’ta 15 liraya bulabilirsiniz.
Kendinize iyi bakın. 🙂

Add Comment