Çi 7. Bölüm İncelemesi (Spoiler İçerir)

Haftalarca beklediğim Çi’nin yeni bölümünü az önce bitirdim, sanki bir aydır beklemiş gibiyim ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.
Ben böyle dolu dolu bir bölüm görmedim! Bütün sırlar ortaya çıktı (neredeyse) ve geri dönüşü olmayan yollara girildi.

İzleyenler bilir 6. bölümde Can, Duru’ya gizli kamera yerleştirilmiş bir çiçek yolladı ve Duru kameranın olduğu odada eski sevgilisiyle yakınlaştı fakat Can bunu kıl payıyla görmedi. Ne ucuz atlatmışlardı!
Bu bölümde Duru çiçeğe yerleştirilmiş gizli kamerayı fark ederek olanları Can’ın görmesinden korkuyor öte yandan Eti ve Bilge’nin kendisini sıkıştırmasıyla Can’ı terk etme kararı alıyor.  Tabi ki Eti’den bahsetmeden geçemeyeceğim. Bu bölümde Eti hakkında bir çok gerçek gün yüzüne çıkıyor. Hatırlıyorsunuzdur, Eti ölüm döşeğinde olan babasını boğarak öldürmüştü ama neden öldürdüğünü hiçbirimiz bilmiyorduk, bu bölümde ağzımız bi karış açık kalarak öğrendik. Eti henüz 14 yaşındayken babası ona tecavüz etmiş ve hamile bırakmış!

Can, hayatına müdahale edilmesinden rahatsız olarak Eti’yi hayatından çıkarmıyor bildiğin yaka paça kovuyor. Eti de son çırpınış olarak Bilge’den Can hakkında gerçeklerin olduğu bir raporu Duru’ya iletmesini istiyor ama tabi ki Can’a yaranmak için son anda vazgeçiyor Bilge ve “Bunu yapmamı Eti istedi! ” diyerek işin içinden sıyrılmayı başarıyor. Bir kaşık suda boğazım var kızı. Tamam sen hak ediyorsun Can’ı tamam!

Eti, bu son başarısız hamlesinden sonra artık yaşayamayacağını bildiği için intihar etmeye kalkışırken Can geliyor bir kaçma kovalamaca derken o sırada Duru’nun aldattığını söyleyiveriyor. Afallayan Can yere yığılıyor, bunu fırsat bilerek bir jiletle intihar ediyor Eti. Can’ın çaresizlikle sarılma sahnesi içimi burkmadı desem yalan olur ama suç kimin? Can’ın! Son sahnedeyse uğrunda herkesi harcadığı Duru’yu evden kaçarken yakalıyor. Tahmin edeceğiniz gibi tam çıkarken kapıda karşılaşıyorlar. Can’ın yüzü kan içinde. Ne yapacağı muamma ama ben hemen öldüreceğini sanmıyorum lakin bir vakanın içinden yeni çıkmış Can, ha ama biraz hırpalayabilir. (17 kez bıçaklayarak öldürdü. 😁) Diğer bir ihtimalle Duru’ya sarılıp ağlayabilir de.

Bu arada Duru’nun 2. sezonda büründüğü yeni karakteri hakkında hiç bir şey söylemek istemiyorum. Herkesle kavga eden uyumsuz, asi ve soğuk bir kız olup çıktı. Birinci sezonun saf ve güzel Duru’su nerde şimdi ki Duru nerde! Sadece Duru değil Deniz’de yoldan çıkmış halde, öyle ki aynı anda üç kızla etkileşimde bulunabiliyor. Ha ama en azından ne kadar değiştiklerinin farkına varmışlar!

 

Add Comment