İzlenmesi Gereken En İyi 4 Kore Dizisi

Kore dizisi tıpkı Bollywood filmleri gibi başlarda abartılı bir şekilde başlasa da 2-3 bölümden sonra bütün kurgu yerine oturur ve bir solukta bitirirsiniz. Dizinin o hayali dünyasını bir nevi sindirip kurgular içine çekmiştir artık.
Bu dizilerde başta olağanüstü bir hayalperestlikle başlayıp kaliteli mesajlarıyla devam edenlerdendir, ben bir çok diziye başlamış ama çoğunu yolun başında bitirmiş biri olarak en iyilerini sizlere sunuyorum.

1. Goblin

Şüphesiz hayatımda izlediğim en en kaliteli kore dizisi Goblin’dir. Fantastik bir karakter olan Goblin ölümsüzdür ve onu bu sonsuz hayattan kurtarmak için gelinini bulmaya ihtiyacı vardır gelini sayesinde asırlar süren hayatına bir son verebilecektir. Onu ararken yolları bir Azrail’le çakışır bir yandan Azrail’le yaşamayı öğrenmesi gerekirken bir yandan da gelinini aramaktadır.
Vermek istediği mesajı kaliteli bir kurguyla izleyiciye sunarken yeri gelince güldürmeyi de başarır. Sadece ana karakterleri değil yan karakterleri de kendini sevdirmeyi başarmıştır. İzlemeyenleriniz varsa mutlaka izlesin, bitirdiğinizde iyi ki izlemişim diyeceğinizden eminim.

2. Legend of The Blue Sea

Yine fantastik bir dizi olan Legend of the blue sea, bir dolandırıcıyla bir deniz kızının hikayesini anlatır. Kaderin yazdığı mutsuz biten hikayeyi en baştan yazmaya çalışırlar. Mavi denizlerden çıkıp gelen güzel deniz kızımız kara hayatına sil baştan başlayarak yeni bir hayat kuracak, uyum sağlayacak hatta aşık olacaktır. Lee Min-Ho’yu ilk Boys Over Flowers dizisinden tanıdım zaten iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra aşırı yakışıklı olmasıyla da kalplere taht kuruyor. Komedi aşk ve dramın kusursuz bir şekilde bütünleşmesiyle oluşan soluksuz izleyeceğiniz bir kurguya sahiptir. Goblin’den sonra gelebilecek en kaliteli dizidir bana göre.

3. Boys Over Flowers

Benim ilk izlediğim kore dizisinden bahsetmeden geçemem. Yeri bende çok ayrıdır bu yüzden. Saydıklarımın arasında fantastik olmayan en normal dizi diyebilirim. Güneşi Beklerken dizisi asıl olarak bundan uyarlanarak yapılmıştır ama kesinlikle aynı tadı vermiyorlar. Başrolde F4 adlı gurubun başı olan zengin gencini Lee Min-Ho canlandırıyor. Okulda yaka silktiren zengin ve şımarık F4 grubundan herkes korkarken fakir ama gururlu, melek gibi bir kız olan Geum Jan-Di onlara baş kaldırınca işler değişiyor. Dizi okul havasında başlıyor ama çok şükür aynı şekilde devam etmiyor. Sonlara doğru tam bir Türk dram dizilerini anımsatsa da izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum.

4. Strong Woman Doo Bo Song

Üçüncü fantastik diziyi de eklemek istiyorum. Diğerlerinden ayıran tek nokta şiddet unsuruna sıkça yer vermesi yani daha önce bir kore dizisinde böyle bir psikopat görmemiştim. Dizinin konusu bir kızın ailesinden yadigar olağanüstü güçlere sahip olması, bu güçleri kötülük için kullandığı taktirde güçlerini kaybedebilmektedir ama karşısına çıkan kötülerle baş etmek bir hayli zor olmaktadır.

Add Comment