La Roche Posay Effaclar Duo+

Bir eczanenin cilt bakım kampanyasını görerek girdim ve cilt lekelerimin nasıl iyileşeceğini sordum ilk önce cildimi inceleyip kaydımı yaptı ve sorunları belirleyip cildime uygun ürünleri verdi. La Roche Posay Effaclar Duo’da aldıklarımın içindeydi. Tabi iki ürün satın aldıktan sonra ücretsiz cilt bakımının kampanyanın içinde olması güzel tarafıydı.

Ürün, cilt bozukluklarına eğimli, tıkalı gözeneklere sahip yağlı ve akneye eğilimli ciltlere uygun üretilmiştir.
Kırmızı ve kahverengi akne lekeleri karşıtı etkinlik seramid içeriğiyle kırmızı ya da kahverengi iz bırakan akne lekelerini engellemeye yardımcı olur.

Kullanımından 24 saat sonra: Cilt bozukluklarının kırmızılığı gözle görünür oranda azalır.
8 gün sonra: cilt bozukluklarının görünümü önemli ölçüde azalır.
4 hafta sonra: tıkalı gözenekler açılmış, cilt dokusu temizlenmiş görünür. Parlak ve yağlı cilt bölgeleri düzenlenmiş görünür.
Ferahlık hissi veren jel-krem doku, 24 saat nemlendirme, uzun süren matlık etkisi, yapışkanlık hissi vermeyen cildi yağlandırmayan uygulama sağlar.

Kremin yapısı hafif cıvık bu sayede az kullanılsa bile cilde kolayca yayılıyor ve rahatlıkla emiliyor. Ben yeterince uyguladığımdan emin olmak için sivilce lekelerinin üzerine bir kez daha sürüyorum. Verilen yüz temizleme jeliyle birlikte kremi kullanalı tam 10 gün oldu. Henüz uzun bir süre olmasa da cildimi aydınlattı ve tam da vaadettiği gibi kırmızılığı gözle görünür oranda azaldı ve cilt tonuna pürüzsüz bir görüntü verdi. Sivilce lekeleri için aynı şeyi söyleyemem tabi. Tek başına tamamen geçereceğini sanmıyorum ek olarak sivilce lekelerinin görünümünü hafifletmek için 1-2 ay geçmesi gerekiyor lakin cilt tonum çok açık olduğu için sivilce lekeleri hemen kendini belli ediyor bu da iyileşme sürecini uzatıyor.
Nemlendirici olarak da gayet güzel bir ürün bütün bunların haricinde makyaj bazı olarak da kullanılabiliyor.
Sevdim mi? Evet, eğer ürün bitince lekelerde gerçek bir fark olursa yeniden alacağım.

Add Comment