Üniversite Bitmeden Yapılması Gerekenler

1.) Yeni Bir Dil Öğrenmek

Evrensel dil olarak kabul edilen İngilizceyi öğrenmiş olmak artık yeni bir dilden sayılmıyor, gelişen dünya şartlarında zaten biliyor olmanız gerek. Almanca Fransızca gibi diller başta olmak üzere Çince ve Rusça gibi alfabesi farklı ve zor dilleri öğrenmek sizi beş adım öne çıkaracaktır.

2) Farklı Şehirleri Gezmek

Üniversitenin verdiği o özgür ruhu mutlaka başka şehirlere gitmek ve farklı deneyimler edinmek için kullanın. İş hayatına girdiğinizde kolay kolay gezemeyeceksiniz.

3)Yeni Hobiler Edinmek

Örneğin gitar çalmak, ahşap boyamak, takı tasarımı gibi yeni hobiler edinerek ruhunuzu dinlendirebilir hatta bunları satabilirsiniz. İnanın üniversite hayatında çok boş vaktiniz olacak.

4) Sıkı Dostlar Edinmek

Elbette üniversite arkadaşları lise arkadaşlarının yerini tutamaz. Bu dönemde bir çok insanla tanışacaksınız kimi çok kötü kimi çok iyi olacak ama denemeden bilemezsiniz ki, belki de dostunuz bir yerlerde sizin onu bulmanızı bekliyordur.

5) Bir İş Bulmak

Garsonluk da dahil küçük bir iş bulmak size tecrübe, yetenek ve özgüven kazandırır. Günümüzde küçük işletmeler bile tecrübeli eleman aramaktadır.

6) Para Biriktirmek

Devlet katkı kredisini kestiğinde gözü yaşlı beş parasız dolanmamak için mutlaka para biriktirin, emin olun faydasını göreceksiniz.

7) Hedef Belirlemek

Ne yapacağınızı bilmeden yıllarınızı harcamak yerine hedeflerinize adım adım gideceğiniz bir rota belirleyin.

8) Kültürlenmek

Gerek yeni roman kitaplar gerekse felsefik kitaplar okuyun. Yeni bilgiler edinin, düşüncelerinizi anlatırken bilgi dolu olduğunuzu karşı tarafa yansıtın.

Add Comment