Bee Beauty Hydro Jel Krem

Herkese merhaba! Hyalüronik asit üzerine yaptığım bazı araştırmalar sonucu insanoğlu için ne kadar önemli olduğunu fark ettim ve  bu asidi nerede ve nelerde bulabileceğimi araştırdım. Piyasada hyaluronik asit içerikli krem, serum vb bakım ürünleri mevcut.  Bu tür kremlerin arasında en uygun fiyatlı ürünü size tanıtmak istiyorum.

Bee Beauty Hydro Jel Krem

Bee Beauty’nin üretmiş olduğu Hydro Jel Krem içerisinde Hyaluronik Asidin yanında cilt onarımına yardımcı olan E vitaminini içeriyor. 
Öncelikle hyaluronik asidin ne kadar önemli olduğundan biraz bahsedelim.

Hyalüronik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

Hyalüronik asit, cildin yapısında bulunan önemli bir sıvıdır. Cildin zarar görmüş dokuları tamir edilmesini ve cildin gerginliğinin ve elastikiyetinin korunmasını sağlar. 

Vücudumuzdaki hyalüronik asidin yaklaşık yarısı cildimizde bulunur. Bebeklerin cildi ise hyaluronik asit bakımından oldukça zengindir bu yüzden yumuşacık ve taze bir tene sahiptirler ayrıca eklemlerin göz yapısının oluşumuna da dahil olur.

Cilt İçin Önemi Nedir?

  • Anti aging özelliği ile yaşlanmanın belirtilerini en aza indirir dolayısıyla genç bir görüntü sağlar.
  • Yara ve akne izleri gibi zarar gören dokuların daha çabuk iyileşmesini sağlar.
  • Cildin nemli kalmasını, kurumasını önler ve daha bir çok hayati fonksiyonu düzenler.

Fakat bu kadar önemli bir sıvı ne yazık ki orta yaşlardan itibaren azalmaya, üretimi yavaşlamaya başlar. Kırışıklık ve yaşlılık belirtileri meydana gelir. Dolayısıyla bu ihtiyacı dışarıdan karşılamamız gerekir. Bu asidin önemini kavramış olan güzellik piyasası ürettiği çoğu bakım malzemelerinin içerisinde hyalüronik asit bulundurur.
Artı olarak Hyaluronik asit içeren besinler için tıklayın.
Hyalüronik içeriğe sahip Neutrogena yüz temizleme jeli hakkında yorumlarımı okumak için buraya tıklayın.

Hyalüronik asit içeren kremlerden biri olan Bee Beauty Hydro Jel Krem (fiyatı 20 TL indirimde daha ucuza bulabilirsiniz) aynı zamanda tüm cilt tipleri için uygun bir ürün. Krem cildin nemli kalmasını sağlıyor ve kuruluktan doğan gerginlik hissini azaltıyor. Kolayca emilen hafif bir yapısı var. Bu önemli bileşenin yanında cildin onarımına yardımcı olan E vitaminini içeriyor. Özellikle kışın böyle bir nemlendiriciyi kullanmanızı mutlaka tavsiye ederim. 

Add Comment