Dermaroller İle Evde Cilt Yenilemek – Leke Tedavisi

Dermaroller üzerinde küçücük iğnelerin bulunduğu yuvarlanabilen bir alettir. Gözenekleri açmak için kullanabildiği gibi leke tedavisinde de kullanılabilir. Bu iğneler cilt üzerinde gözle görülmeyen küçücük delikler açar ve cilt bunun yara olduğunu düşünürek kendini yenilemeye başlar. İğnenin kalınlığını göre göz altı, saç, yüz ve vücutta oluşan çatlak ve selülitler için de kullanılabilir.
Dermaroller ile kendi kendinize yapabileceğiniz bu uygulama aslen mezoterapi olarak adlandırılan güzellik merkezlerinde yapılan pahalı bir uygulamadır. Dermarollerde tıpkı bu mantıkla çalışır fakat mezoterapide kullanılan iğneler daha kalındır bu yüzden açtığı kanallar daha büyük olur ve daha belirgin kızarıklık yapar. Uygulama sırasında alın gibi bölgelerde ciddi acı verir, denedim ve biliyorum. Sonuç olarak mezoterapinin ilk seansından sonra ciltte aydınlanma ve lekelerde açılma gibi farklılıklar olsa da seans başı 200 tl civarı fiyatı olduğu için uzun süre devam edemedim.

Faydaları nelerdir?

Saç için kullanırsa saçları uyarır ve hızlı uzamasını sağlar.
Vücut için uygulanırsa çatlak tedavisinde, dekolte ve göğüs bölgesindeki kırışıklıkları gidermeyi doğum ve güneş lekelerini temizlemeyi sağlar.
Yüz için uygulanırsa sivilce lekelerini, kırışıklık ve çene altında sarkmaları gidermeye yardımcı olur.

Ölçülerine Kullanma Bölgeleri

0.50mm: Yüz bölgesinde alın ve göz altı için kullanılan başlangıç seviyesidir.
0.75mm: Yüzde akne ve skar izlerinde kullanılır.
1.0mm: Orta seviyeli kırışıklık ve lekelenmelerde kullanılır.
1.5mm: Çatlak selülit gibi problemler için başlangıç seviyesidir.
2.0mm: Orta seviye selülit ve çatlak problemlerinde kullanılır.
2.5mm: Ağır yanık, deri hasarı, ilerlemiş çatlak ve selülitte kullanılır.

Nasıl uygulanır?

İlk olarak cildinizin temiz olması gerekiyor, herhangi bir makyaj olmamalı yüz temizleme ürünüyle temizleyip kuruladıktan sonra dermaroller ile kullanacağınız bölgeye uygulayın ve ardından hyalüronik asit içerin bir serum kullanın. Bu serum açtığımız delikçiklerin içine girerek yenilenme sürecini daha da hızlandıracaktır. Mezoterapi uygulamasında önce serum kullanıp daha sonra iğneleri kullanmışlardı, bu şekilde cilde daha iyi nüfuz edecektir.  Dikkat etmeniz gereken asıl nokta uyguladıktan sonra cildinizi dış etkenlere karşı korumak. Mezoterapi için konuştuğum cilt uzmanım bu uygulamadan itibaren bir gün boyunca cildime su değidirmemem gerektiğini söyledi.
Gözenekler açık olduğu için mikrop kapma ihtimali çok çok yüksektir bu yüzden sivilceler oluşabilir dolayısıyla gözenekler kapanana kadar cildinize bir şey değmemesine dikkat edin. Bu kozmetik ürünlerinden ziyade herhangi bir saç spreyi bile olabilir.

Ortalama bir hafta sonra ciltte deriler dökülmeye başlar bir anda mucizevi sonuçlar alamayabilirsiniz. Cilt  21 günde kendi yeniler dolayısıyla iki haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Add Comment