Eyeliner Çeşitleri Nelerdir? Hangi Eyeliner Daha Kolay Sürülür?

Eyeliner bir makyajın tamamlayıcısıdır. yeni başlayanlar için bunu yapmak ne kadar zor olsa da kullandığınız aparatlar da o kadar önemlidir. En az on yıl önce şimdi ki gibi çeşit çeşit ürünler yoktu fakat günümüzde rahatça eyeliner çekebilmek için bir çok farklı ürün piyasaya sunuldu. Bu yazıda kalem, jel ve likit gibi bir kaç ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini ele alacağız ve kararı siz vereceksiniz.

1. Kalem


Yeni başlamışsanız eyeliner çekmek için sıradan bir kalem kullanmanızı asla tavsiye etmiyorum çünkü hiçbir zaman istediğiniz gibi keskin ve siyah bir eyeliner çekemezsiniz. Göz kapağı için pek kullanılmıyor olsa da göz altına sürmek ya da dumanlı bir göz makyajı elde etmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2. Keçe Uçlu Eyeliner


Keçe uçlu bir kalem eyeliner tercih ederseniz işinizi epey kolaylaştırmış olursunuz. Tutumları rahat ve sürmesi pratik olduğundan kolaylıkla kullanılabilir. Aynı çizginin üzerinden defalarca geçerek düzeltme şansınız vardır kısacası acemiler için en ideal ürünlerdendir fakat kısa zamanda mürekkebin bitmesi maliyet açısından zorlayıcı olabilir üstelik biterken siyahlığının azalması diğer bir olumsuz yönüdür.

3. Dipliner


Kirpik diplerine rahatça uygulanabilir ve kullanması çok kolaydır buna ek olarak daha kalıcı ve daha koyu bir siyah tonu verir. Bazı diplinerlar, içindeki maddelerden dolayı kuruyarak kirpiklere yapışır ve çıkarmaya çalışırken kirpikleri koparır. Bu yüzden kullanacağınız ürünün kalitesi çok önemlidir. Her yerde bulunan ucuz diplinerları asla kullanmayın.

4. Jel Eyeliner


Eyeliner kullanmak için bana göre en iyi alternatif jel eyelinerdır. Mat bitişlidir ve daha koyu bir siyah tonu verir.  Kremsi yapıda olduğu için kolayca sürülebilir. İnce kılları olan fırçasıyla istediğiniz gibi bir çizgi çekebilir ve düzeltebilirsiniz. Hem ince bir çizgi çekmek hem de dağıtarak buğulu bir göz makyajı elde edebilirsiniz.
Bir iki kullanımda eliniz hemen alışmaya başlayacaktır. Bunun yanında likitler gibi kolayca bitmez, sadece bir kutu jeli bir sene kadar kullanabilirsiniz.
Halen kullandığım ve en memnun kaldığım üründür. 👍

5. Disk Eyeliner


Bu ürünün ucunda kıllar yerine dönen küçücük bir aparat bulunuyor.  Ülkemizde en çok bilinen Flormar Roll n Go’ dur. Hiç kullanmamakla birlikte kullanılabilecek alternatifler arasına koyuyorum ve kullanmışsanız yorumlarınızı bekliyorum.

Add Comment