Göbek Yağlarını Kısa Sürede Eriten Yoğurt Kürü

Yazın gelmesiyle kolay kolay erimeyen göbek yağları ortaya çıktı. Bazen spor yapmak göbeği indirmek için tek başına etkili olmaz, istediğiniz sonuçları alamazsınız ya da daha çabuk sonuç almak istersiniz. Böyle zamanlarda onları gizlemek yerine yok etmek için aşağıdaki yoğurt kürü faydalı olacaktır.
Not: Kürü ben de dahil bir çok insan denedi ve bir çoğumuz olumlu sonuçlar aldı. Biraz gayret ettikten sonra boş bir kür olmadığını göreceksiniz.

Malzemeler:
3/4 yemek kaşığı yoğurt
Yarım limon suyu
Yarım çay kaşığı pul biber veya zerdeçal

Kür için gerekli olan malzemeleri birbirine karıştırdıktan sonra tüketebilirsiniz.
Karışımı uyumadan 30 dakika önce tüketmeniz öneriliyor.

Mireille Guilliano’nun yazmış olduğu “Fransız Kadınlar Neden Kilo Almaz?” isimli kitabında “Yoğurt, Fransızların kilolarını korumaktaki en önemli sırrıdır” demiştir.
Yoğurt başlı başına yağları yakmaya yarayan faydalı bir besindir. İçerisinde bulunan yararlı bakteriler mikroplarla savaşır ayrıca protein ve vitaminler açısından da zengindir. Yoğurdun içerisinde ki kalsiyum bağırsakları çalıştırırken yağları yakımına yardımcı olur sonuç olarak daha kolay kilo verirsiniz.

Limon ise vücutta biriken yağın ve metabolizmayı yavaşlatan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Fakat limonun fazlası yarardan çok çeşitli zararlara neden oluyor. Limonun hayat kurtaran ve birbirinden farklı kullanım alanlarını öğrenmek için Tıklayın.


Acı biberin içerisinde kapsaisin denen ve vücutta ısınmaya neden olan bir madde bulunuyor. Bu madde vücutta bulunan yağın enerji olarak kullanılmasını sağlıyor. Dolasıyla acı biber metabolizma hızını artırıyor. Zencefilin de faydaları acı biberden pek farklı değil, zencefil sindirim sistemine yardım ediyor, metabolizmayı hızlandırarak vücudun daha fazla yağ yaktığı biliniyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Bütün malzemelerin hakiki olması daha sağlıklı olacaktır.
  • Uyumadan yarım saat önce tüketilen yoğurt karışımından sonra başka şeyler yemeyin.
  • Günde 2-3 litre su tüketmeyi ihmal etmeyin.
  • Unutmayın, kür yardımcı bir karışım görevini üstlenir. Ne yoğurt ne limon ne de pul biber tek başına bir işe yaramaz. Kürün, spor ve sağlıklı beslenmeyle desteklenmesi gerekir eğer spor yapamazsanız bile gün içinde hareket etmeye gayret göstermelisiniz. Aldığınız kalori yaktığınız kaloriden fazla olmamalı.
  • Kürü uygularken dengeli ve sağlıklı şekilde beslenmelisiniz. Aşırı yağlı, şekerli ve tuzlu  gıdalardan uzak durmalı ayrıca karbonhidrat tüketiminde ölçüyü kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Uzun vadede sadece dengeli beslenmek bile kilo vermeye yeterli olurken yoğurt kürü bu yağ yakımını daha da hızlandırır ve çabuk etki görmenizi sağlar.
  • Etkisini ilk bir haftadan sonra görmeye başlayacaksınız, fakat bünyeye göre bu sürenin uzayıp kısalabildiğini unutmayın.

Add Comment