Güzelleşmek İçin Basit İpuçları

Güzelleşmek sadece makyajla ve pahalı yollarla mümkün olacak bir şey değildir. güzelleşmek için günlük hayatınıza ekleyeceğiniz yeni alışkanlıklar sayesinde daha sağlıklı olabilir ve dolayısıyla daha güzel görünebilirsiniz. Bunun için için bazı küçük ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.

Fazla kilolardan kurtulun

Fazla kilolar hem ruhsal hem de fiziksel sağlığı olumsuz etkileyebilmektedir. Aslında kilo alımının temel sebebi aldığınız kalorilerin verdiğiniz kalorilerden fazla olmasıdır. Günlük hayatınızda ne kadar yemek yediğinizi, nasıl beslendiğinizi ve ne kadar aktif olduğunuzu gözden geçirmelisiniz. Sadece porsiyonunuzu küçülterek ve sağlıklı beslenerek kilo verebilirsiniz. Günlük olarak 15 dakika uygulayacağınız güzel bir antrenman bile vücudunuzda değişiklik yaratmaya yetebilir. İhtiyacınız olan şeyler biraz irade ve bolca sabır!

Soğuk su

Yazın daha çok sivilce çıkmasının sebebi çoğunlukla sıcaktan açılan gözeneklere makyaj, ter ve toz gibi yabancı maddelerin yerleşmesidir. Günde iki defa cildinize uygun temizleme ürünüyle temizledikten sonra buzla masaj yapabilir yada soğuk su çarparak gözeneklerin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulanan soğuk su veya buz uygulaması cildin sıkılaşmasını da sağlar. Aynı şekilde soğuk suyla duş almak kan akışını hızlandırıyor ve yağ yakımını sağlıyor, saçların parlaması ve canlı görünmesi için de soğuk su önemli. Kısaca soğuk su dostumuzdur.

Sağlıklı beslenme

Sık sık tüketilen fast foodlar bir süre sonra yüzde sivilcelenme ve vücutta yağlanma olarak kendini gösterir. Katkı malzemelerinden uzak ve sağlıklı yöntemlerle pişirdiğiniz yemekler sizi doyurmakla kalmaz aynı zamanda cildiniz, saçınız ve vücudunuz için hayati öneme sahip olan bileşenleri almanızı sağlar.

Cilt bakımı

İstisnasız olarak her gün en azından temizleme ve nemlendirme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Makyajınızı çıkardıktan sonra ılık su ve cildinize hitap eden bir temizleme ürünüyle cildinizi temizleyin ardından kuru peçeteyle yüzünüzdeki nemi alın son olarak nemlendiricinizi sürün göz altı kremini ihmal etmeyin. Bunun dışında cildin ihtiyacına göre hücre yenilenmesini arttıran maskeler ve serumlar kullanabilirsiniz. Cildi arındıran, nemlendiren ve yenilenmesini sağlayan bir çok maske önerisini bloğumda bulabilirsiniz. 

Add Comment