Neutrogena Hydro Boost Jel Temizleyici

Yazın gelmesiyle cildimizde toz, ter birikiyor ve temizlenmediği takdirde akneye dönüşebiliyor. Özellikle yaz aylarında çıkmaya daha meyilli olan akneleri engellemek için cilt temizliğine özen göstermemiz gerekiyor. Neutrogena Hydro Boost Jel Temizleyici temizleme görevini yerini getirirken içerisinde ek olarak Hyaluronik asit bulunduruyor.

Neutrogena Hydro Boost Jel Temizleyici

Nedir Hyaluronik asit?

Hyaluronik asit cildin temel yapısını oluşturan en önemli sıvılardan birisidir. Cildin esnekliğini, genç kalmasını, yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlayan hayati bir sıvıdır. Çocukken cildimizde maksimum seviyede olan hyaluronik asit zaman geçtikçe azalmaya başlar. Bu yüzden bu asidin farklı yollarla dışarıdan karşılanması gerekir. Karşılanmazsa ne olur peki?
Cilt elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklarla yaşlanma belirtileri ortaya çıkar, akne izleri veya yaralar daha geç iyileşir. Cildin hyaluronik asit ihtiyacını bu asidi içeren kremler, serumlar veya maskeler kullanarak en önemlisi de besinlerden karşılayabiliriz.
Hyaluronik asit hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak ve bu asidi içeren besinleri öğrenmek için buraya, Yine hyaluronik asit içeren Bee Beauty nemlendirici önerisi için buraya tıklayabilirsiniz. Ek olarak Neutrogena’nın başarılı bir maskesi hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Tekrar jel temizleyicisine dönelim. Hydro Boost jel temizleyici su ile aktif hale gelir. Köpüğü ile cildi kir, yağ ve ve makyajdan arındırırken, ciltte herhangi bir kalıntı bırakmaz ve cildin susuzluğunu giderir. Hyaluronik asit kombinasyonuyla cilt bariyerinin korunmasına, nemin hapsedilmesine yardımcı olur. Hassas ciltler için uygundur.
Renksiz ve fresh bir koyuya sahiptir ve suyla kolayca köpürür. Fakat jel kullandıktan sonra bazı bölgelerde gerilme ve kuruluk hissettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Ürünü kullandıktan sonra nemlendirici sürme ihtiyacı hissettim. Bu arada benim cildim karma bir yapıya sahip ve yağlı ciltler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. İndirimli fiyatı 16 tl

No Responses

  1. Pingback: Bee Beauty Hydro Jel Krem - Deli mi bu? 1 Aralık 2018

Add Comment