The Rain – Dizi Önerisi

Netflix’in bir ay önce yayınlamış olduğu ve sekiz bölümden oluşan taptaze bir dizi: The Rain.

Konusu, ölümcül bir virüs taşıyan yağmurun insan ırkını neredeyse yok etmesi. Virüs, yağmurla olan en ufak bir temasta dahi insan vücuda girerek kısa zamanda öldürüyor. Böyle bir dünyada yıllar önce babaları tarafından bir sığınakta yaşamaya bırakılan iki kardeşin hayatta kalma maceraları anlatılıyor. Sıradan işleyen bir kurgusu olmayıp 8 bölüm içerisinde yeterince şaşırtıcı olaya yer verilmiş.

Bütün kaynakların tükendiği bu dünyada tek sorun yağmurdan kaçmak değil, yaşamak için yemek bulmak ve kime güveneceğini iyi bilmek. İlk bölümlerinde fazlasıyla The Walking Dead’i anımsatsa da bir çok konu açısından ondan ayrılıyor örneğin The Rain ‘i izlerken gözümüz ister istemez zombimsi bir yaratık arıyor. Bu arayaşımızı yersiz bırakmayıp aç insanları karşımıza çıkararak akıllıca hareket ediyorlar. Aç insanlar da zombiler kadar tehlikeli olabiliyor fakat sık sık karşımıza çıkarıp boğmuyorlar. Buna ek olarak virüs kapan insanlar kendi hallerinde ölüyorlar, öyle dirilme gibi bir fantezileri de yok. Çünkü asıl tehlike yağmurdan kaçmak.

Sezon finali, ikinci sezonun da geleceğini garantiler nitelikte ama henüz ikinci sezon tarihi belirlenmedi. İleri ki bölümlerde olayların birinci sezondan farklı olarak The Maze Runner havasında geçeceğini düşünmekteyim.
Biz diziyi izlemiş azınlık olarak ileriki zamanlarda popüleritesinin artacağından eminiz.  Son olarak Twd, The 100 gibi felaket ve hayatta kalma konulu yapımları sevenlerin bunu da izlemesini tavsiye ediyorum.

Felaket konulu film ve diziler için tıklayın

Add Comment