Nivea Soyulabilir Temizleme Maskesi Yorum

Daha önce Gratis’te Bee Beauty markasının kömür içerikli siyah maskesini denemiştim, pek fazla soyulan maske kullanmadığım için ilk denemede canımı yaksa da ikinci kullanımda ısınmaya başladım. Daha sonra farklı bir Gratis mağazasında aynı maskeyi bulamayınca Watsons’a girdim ve Hydramin içerikli Nivea Soyulabilir Temizleme Maskesi buldum. 

Kısaca Hydramin’in ne olduğundan bahsedelim. Hydramin, cildin doğal yapısında bulunan bir bileşendir ve cilde nem sağlar. Nemin bizim için ne kadar önemli olduğundan bahsetmeye gerek yok.
Maske, ölü ciltleri gidermeyi, derinden temizlemeyi, yağ fazlasını alarak parlamayı azaltacağını vaat ediyor. Buram buram kimyasal adeta yapıştırıcıya benzer genzi yakan bir kokuya sahip bu tahminimce içerisinde bulunan çeşitli alkolden olabilir.
Bunun dışında içerisinde paraben içermesi de diğer bir olumsuz yönü. Paketin arka yüzünü de aşağıya bırakıyorum ki rahat rahat inceleyin. 

Maskenin içerisinde mavi renkte şeffaf bir jel bulunuyor. Bu jeli temizlenmiş ve kurulanmış cildinize ince bir tabaka halinde sürüp kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yavaşça çıkarın ve kalan artıkları suyla durulayın. Ölü derileri alıyor, ciltte kuruluk yapmıyor ya da maskeden sonra nemlendirme ihtiyacı hissettirmiyor fakat içeriğinin ne kadar temiz olduğu konusunda şüphelerim var. Eğer kullanmak isterseniz tekli paket halinde bulunan bu iki maskeden birini daha sonra da kullanabilirsiniz.

Add Comment