Dünyanın En Pahalı 7 Çikolatası

Faydaları saymakla bitmeyen leziz mi leziz çikolataları en ucuzundan tutun da 1,5 milyon dolara kadar bulmak mümkün. Ucuz olanlarına hepimiz aşinayız gelin biraz da en pahalılara bakarak gözümüzü şenlendirelim. :))
Dünyanın en pahalı ilk çikolatası Le Chocolat Box

1. Le Chocolat Box

Fiyatı 3 milyon dolar olan bu bir kutu çikolatanın özelliği içinde Simon Jewelery’nin ürettiği elmas ve değerli madenlerle süslenmiş takıların bulunması

2. Frrrozen Haute Chocolate

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran ve fiyatı tam 50,000 dolar olan bu ürün aslen bir donmuş çikolata karışımıdır. Pahalı olmasının nedeniyse içinde La Madeleine Au Truffe ile 24 ayar altın bulunmasıdır.

3. The Golden Speckled Egg

William Curley tarafından hazırlanan bu devasa çikolata açık arttırmada tam 11,107 dolara satılmıştır. 110 kilo olan bu çikolata içinde farklı tatlarda daha küçük yumurta şeklinde çikolatalar bulundurur.

4. To’ak


Büyük bir itinayla üretilen bu çikolatayı hazırlamak için 36 farklı işlemden geçmesi gerekiyor. Çikolatayı elle almamak için içinde tahta maşalar bulunuyor ve ortasına bir kahve çekirdeği yerleştiriliyor burada ki amaç, müşterilerine bu çikolatanın bir kakao ağacından özenle toplanmış olduğunu hatırlatmakmış. 50 gramlık bir paketi 772 lira

5. Wispa Altın Paketli Çikolata


Paketi altın olan bu bir bar çikolatanın fiyatı 1,628 dolar yani 6,247 lira

6. Kakao Gurme Royal Koleksiyonu

Kutunun içinde bulunan 12 adet çikolatadan dördü saf altınla dördü pırlantayla ve diğer dördü gümüşle kaplıdır.
Fiyatı ise 1,250 dolar yani 4,797 lira.

7. DeLafée’s Gold Chocolate Box

Bir kutunun içinde 24 ayar altınla kaplamış 8 adet çikolatası bulunuyor ve 390 dolara satışa sunuluyor. Kutunun tam ortasında 1910 yıllarına ait madeni para bulunuyor.

Add Comment