Para Kazanmak İçin Basit Fikirler

Para kazanmak için basit fikirler nelerdir? Çalışmadan nasıl para kazanılır? İnternetten para kazanmak mümkün mü? Evet, mümkün. Çok zengin olmasanız bile belli bir miktar kazanabileceğiniz bazı basit fikirler mevcut. (Tabii kendinizi geliştirdiğiniz sürece kazanacağınız miktarda artacaktır.)

1-) İkinci El Eşya Satarak Para Kazanmak

Para kazanmak için en basit yöntemlerden biri kullanmadığınız eşyaları satmaktır. Kullanmadığınız eşyaları satarak bir miktar para elde edebilirsiniz. Peki hangi eşyaları nerede satacaksınız?

Kitap

Okuduğunuz kitaplarınız var ve bir köşede duruyorsa onları ikinci el bir kitap sitesinde koyabilirsiniz.  Morfeyus, okuvesat gibi bazı siteler bu iş için biçilmiş kaftandır. Ayrıca PTT Kargo kitap gönderilerinde indirim, öğrenciyseniz ekstra bir indirim daha yapıyor.

Eşya

Elektorinikten aletten ev malzemesine kadar her türlü eşyayı satabileceğiniz mobil uygulamalar ve siteler mevcut. Gittigidiyor, letgo gibi adreslerden eşya satışı yapabilirsiniz. Elektronik aletlerin çok rağbet gördüğünü unutmayın.

Giysi

Gardırobunuzda bulunan ve uzun süredir giymediğiniz kıyafetleri, ayakkabı ve çanta gibi eşyaları satışa koyabilirsiniz. Bu tarz eşyaların satışa verildiği en uygun adreslerden biri gardrops.com’dur. Aynı zamanda ünlülerin de çok kullandığı ve çok para kazandığı sitelerden biridir. Bunun dışında dolap.com gibi bir çok site bulmanız mümkün.

2-) Clixsense

Dünya çapında kullanılan ve milyonlarca insanın para kazandığı sitelerden biri ve rakiplerinin en iyisidir. Anket başına dolar cinsinden kazandırır. Sadece anketlerle günlük 4-5 dolar kazanabilirsiniz bu da 25 TL’ye denk gelmektedir. Kısacası bir günde 25 TL kazanabileceğiniz bir sitedir. Anketlere ek olarak biraz ingilizceniz varsa görevler alabilir ek kazanç sağlayabilirsiniz. Clixsense’dan para kazanmak hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Site kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için şuraya tıklayabilirsiniz.

3-) Sosyal Medya Reklamlarıyla Para Kazanmak

Eğer sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorsanız, hesaplarınızda çok fazla takipçiniz varsa bazı markalar ve kişilerle iş birliği yapıp profilinizde reklamlar yayınlayarak belli bir ücret kazanabilirsiniz.

4-) Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre. Çektiğiniz fotoğrafları Istock veya Shutterstock  gibi sitelere yükleyerek gelir elde edebilirsiniz. Tabi bunu yaparken bazı şartları yerine getirip onay almanız gerekiyor. İlginç fikirler üretmek de dikkat çekmek için önemlidir.

5-) Sanalda Ders Vermek

Halihazırda bir öğretmen adayıysanız veya matematik gibi belli bir alan hakkında yeterli bilgiye sahipseniz ders verebilirsiniz. Birebir özel dersler vermek dışında Youtube ve İnstagram gibi sosyal mecralarda dersler yayınlayabilir soru cevap paylaşımı yapabilirsiniz. Yeterince takipçiye sahip olduktan sonra zaten reklam yayınlar hale geleceksiniz.

6-) Youtube’da Paylaşım Yapmak

Günümüzde insanlar okumaktan çok görsel ve işitsel ögeleri bir arada barındıran Youtube’da zaman harcamayı seviyor. Yemek yapmayı seven biri olabilirsiniz ya da harika resimler çizebilirsiniz. Yaptığınız işleri videoya alıp yayınlarsanız zamanla iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sayede kendini duyurmuş ve çok iyi para kazananan insanların olduğunu hepimiz görüyoruz.

Add Comment