Korku Severler İçin En İyi Korku Romanları

Birbirinden ürpertici korku romanları için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

En iyi korku romanları listesi

Hayvan Mezarlığı – (Stephen King)


Dr. Louis ailesiyle birlikte yeni bir kasabaya taşınır. Yeni evlerinin karşısında tırlar tarafından sıkça kullanılan bir yol bulunmaktadır ve burada birçok hayvan ölmüştür. Bu yüzden yolun biraz ilerisine bir hayvan mezarlığı yapılmıştır.

Bir gün bu yolda kızının çok sevdiği kedisi ölü bulunur. Kızının üzülmesini istemeyen Louis, kediyi kızılderili mezarlığına gömmeye karar verir. Efsaneye göre buraya gömülen ölüler gece yarısı tekrar dirilir. 

Kafes

Bütün dünyada sebebi belirsiz gizemli bir salgın başlar. İnsanlar dışarıda gördükleri gizemli şeyler yüzünden aklını kaybedip intihar etmeye başlar. Böyle bir zamanda iki çocuğuna hamile olan Malorie, hayatta kalmak için camlara gazete serer ve dışarıdayken gözlerini asla açmaz. Yıllar sonra tek istediği çocuklarıyla birlikte güvenli bir yere varabilmektir fakat yapılan tek bir yanlış hamle ölüme neden olacaktır. Pdf için tıklayın.

O – (Stephen King)

Halihazırda filmi çekilen ve dünyada büyük yankı uyandıran romanın konusu şöyle:
Amerika’nın gizemli bir kasabası olan Derry’de beklenmedik yerlerde kendini gösteren tuhaf bir yaratık vardır. Bu yaratıkla mücadele edip kasabayı terk eden yedi çocuk artık büyümüş birer yetişkin olmuş ve yaşanan kabusları unutmuştur. Fakat geçmişlerinde mücadele ettikleri bu yaratık yıllar sonra tekrar karşılarına çıkar. Stefan King’in bu eseri en iyi korku romanları arasında yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Nöbet – (Dean R. Koontz)

Travis Cornell’in hayatı Einstein adında bir köpek ve bir kadınla birleşir. Bu sırada deney kurbanı olan bir çeşit yaratık, kendini iyi edecek tek şeyin Einstein’ın kanı olduğuna inanır. Einstein ve yaratık arasında tuhaf bir telepati oluşmuştur. Bu yaratık istediğini alana kadar onların peşini bırakmayacaktır.

Mahşer – (Stephen King)

Üzerinden biyolojik deneyler yapılan biri, bu kuruştan kaçarak mutasyona uğramış ölümcül bir gribi yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran bir avuç insan kendilerine yol gösterecek bir lider arayışına girer. İki adaydan biri 108 yaşındaki bir rahibe Abagail, diğeri ise kötülükten haz duyan Randall Flagg’dir.

Tepedeki Ev – (Shirley Jackson)

Doğaüstü olaylara ilgi duyan Montaque, bu tür olaylarla ilgili bir eser yazmak ister. Paranormal olaylarıyla nam salmış bir evi kiralar ve eve alıp yaşanacak sıradışı olayları kayıt etmek ister. Bu evdeki hayaletler kan akıtmak yerine ziyaretçilerin zihinlerine saldıracak, bastırılmış tüm duygular ve korkuları açığa çıkaracaktır. korku romanları

Cerrah – (Tess Gerritsen)

Dr. Catherine Cordel bir seri katilin saldırısına uğramış fakat son anda kurtulmayı başarmıştır. Bu olay sonrası Boston’a gider. Fakat ne yazık ki burada da Cerrah adı verilen bir katil kadınların rahimlerini keserek birbirinden korkunç işkenceler uygulamaktadır.

Psikiyatrist – (Wulf Dorn)

Ellen Ruth başarılı bir psikiyatristtir. Bir gün hırpalanmış ve sadece kara maskeli bir adamdan bahseden bir kadınla tanışır. Birkaç gün boyunca onunla iletişim kurmak için çabalar. Yakın arkadaşı ve meslektaşı Mark’tan kendisine yardım etmesini ister ancak kadın, dördüncü gün ortadan kaybolur. Hastane kayıtlarında ise hiçbir şekilde böyle bir hastaya rastlanmaz. Ruth deliye dönmüş şekilde hem meslektaşlarını bu kadının varlığına inandırmaya hem de kadını bulmak için araştırmalar yapmaya başlar.

 

Fobi – (Wulf Dorn)

Bir kış gecesi kocasının arabası evin önünde durur. Sarah kocasını karşılamaya iner ama mutfaktaki adamın o olmadığını anlar. Yabancı eve arabalarıyla gelmiş, içeri kocasının anahtarıyla girmiş ve onun gibi giyinmiştir. Sarah’nın ise yüzünde yara izleri olan ve kendisine karısıymış gibi davranan bu adama inanmış gibi yapmaktan başka çaresi yoktur çünkü altı yaşındaki oğlu Harvey odasında uyumaktadır. Kendisi ve oğlu kestiremediği bir tehlikenin ortasındadır. Korku romanları seviyorsanız bu kitabı okuma listenize koymayı unutmayın.

 

Add Comment