Gelmiş Geçmiş En İyi Suç Dizileri

Gelmiş geçmiş en iyi suç dizileri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

1-) Peaky Blinders

Son zamanların en iyi suç dizisi örneklerinden birini veren Peaky Blinders, 1. Dünya savaşı sonrası İngiltere’de bulunan Peaky Blinders adında herkesin korktuğu bir çete bulunur. Polislerin bile şapkalarını çıkartıp selam durmak zorunda kaldıkları, at yarışı bahis işleriyle ilgilenen ve soygunculuk yapan acımasız bir çetedir. Soygunun birinde hata yapınca, başlarına bela olacak bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar. Dizi, başarılı atmosfer ve oyunculuğun yanında etkileyici müziklere de sahip.

2-)Breaking Bad

Sıradan bir hayata olan kimya öğretmeni Walter White, akciğer kanseri olmuştur parası tedavisine yetmezken ailesini geride bırakmak için bir miktar için paraya ihtiyacı vardır. Bir gün öğrencisi Jesse Pinkman’ın uyuşturucu suçuna bulaştığını görür. O dönem paraya ihtiyacı olan Walter White, Jesse’ye bir teklif yapar. Walter White’ın kimya bilgisiyle birlikte bir uyuşturucu işine başlamaya karar verirler.

3-)Narcos

Narcos’u veya Pablo Escobar’ı duymayan yoktur ama yinede de kısaca bahsedelim. Dizi, Kolombiyalı güçlü bir uyuşturucu karteli olan Pablo Escobar’ın hayatını konu alıyor. Pablo Escobar yaptığı karanlık işler boyunca bir yandan halkın kahramanı haline gelirken bir yandan da Narkotik şube ve DEA ajanı Javier Pena ile mücadele etmesi gerekiyor.

4-)The Sopranos

Dizi ilk olarak 1999 yılında yayınlanmaya başlamış ve 2007’de final bölümüyle ekranlardan ayrılmıştır.
New Jersey’de bir mafya ailesinin patronu olan Tony Soprano hedeflerine ulaşmak için girdiği farklı mücadeleleri konu almakta; hayatı için suç, şiddet ve sevgi,dostluk ve aile kavramları üzerine farklı yaklaşımlarda bulunulmakta ve bunları dengede tutmak zorundadır.

5-) Sons of Anarchy

Dizi, Amerika’da varlığını sürdüren Sons of Anarchy Motorcycle Club adında bir motorsiklet çetesinin maceralarını konu alır. Bu çete, kanun adamlarına karşı kendi kuralsız yaşamını devam etmeye çalışmakta aynı zamanda bölgede suç ve uyuşturucu ağına karşı direnç göstererek kasabayı korumak zorundadır.

6-) Mr Robot

Asosyal bir karakter olan Eliot gündüzleri bir siber güvenlik firmasında çalışır geceleri ise hackerlık yapar. Psikolojik sorunlarıyla mücadele eden Elliot aynı zamanda bir hacker grubunu da idare etmektedir. İzleyicileri diziyi bir çok yönden Fight Club’a benzetiyor.

7-) Fargo

Dizinin ana karakteri olan Lester Naygard pısırık, başarısız ve karısından çekinen korkak bir adamdır. Bir gün bir kiralık katille karşılaşır ve onun hayat hakkındaki tavsiyelerini dinleyerek karısını öldürmeye karar verir. Naygard karısını öldürdüğü andan itibaren farklı bir kişiliğe bürünür ve yeni bir hayata başlar. suç dizileri

8 -) Ozark

Marty Bryde iki çocuklu bir aile babası aynı zamanda bir finansal danışmanlık şirketinin de ortağıdır. Fakat hayatı uzaktan göründüğü kadar iyi değildir, özellikle de eşiyle ciddi problemleri vardır. Marty, ortağı ile birlikte Meksikalı bir uyuşturucu karteline para aklamaktadır. Yapılan bir hata sonucu ölümle burun buruna gelir. Bunun üzerine Marty ve ailesiyle birlikte Missouri’deki Ozark Gölü kıyısına taşınırlar ve hayatları tamamen değişir.

9-) La Casa De Papel

Son dönemin en popüler suç dizileri arasında La Casa De Papel’i duymamış olmak pek mümkün değil. Konuya çoğumuz hakim olsak da bilmeyenler için kısaca anlatalım. Profesör adından oldukça akıllı bir adam büyük bir soygun için farklı yeteneklere sahip bir kaç kişiyi ekibine alır. Planı ise bir darphaneye girip basabildiği kadar para basmaktır.

Add Comment