Hakan: Muhafız Hakkında Yorumlar! Yabancılar Ne Düşünüyor?

Uzun zamandır beklenen ilk yerli Netflix orjinal dizisi olan The Protector 14 Aralık’ta on bölüm olarak yayınlandı. Peki insanlar Hakan: Muhafız (The Protector) için ne yorum yapıyor? Yabancılar dizi hakkında ne diyor? Hakan: Muhafız Hakkında Yorumlar! Muhafız yabancı yorumları, muhafız yorumlar

İstanbul’u korumak için görevlendirilen Hakan’ın maceralarını konu alan dizide aynı zamanda Türk kültürü ve Türk tarihi de dünyaya sunuldu. Sosyal medyanın dünyayı değiştirdiği günümüzde 190’dan fazla ülkede abonesi olan platform Netflix, aynı zamanda dünyaya açılan bir kapı. Elbette yönetmenler ve senaristler bunu bir fırsat olarak değerlendirdi. Kültürümüz, tarihi yapımız hakkında detaylara sık sık yer veren dizide kahramanlık öyküsüyle birlikte aynı zamanda ülkemiz de tanıtılmış oldu. Faydaları arasında yanlış bir algıyla yansıtılan ülkemizin imajını düzeltmesi, turist çekmesi hatta çeşitli yatırımlara zemin hazırlanması açısından oldukça önemli.

Dünya basını ne söylüyor?

  • Frankfurt Allgemenie / AlmanyaTürk Superman kimdir? Türkiye’nin artık kendi süper kahraman dizisi var. İstanbul’un koruyucusu, cildine nüfuz eden sihirli bir gömlek taşıyor. Bir parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını yok eden Marvel kötü adamı Thanos’a karşı olan Yenilmezler gibi, ancak sadece İstanbul için. Türk yazar İpek Nilüfer Gökdel tarafından 2016’da yayınlanan fantastik kitaptan esinlenip, Netflix tarafından ilk sezonu 10 bölüm süren bir dizi haline getirildi.
  • Entertaining Movie / ABD: Türk draması, son on yıllık süre içerisinde bölgesel olarak sağlam bir temel oluşturdu, şimdi de Netflix işe el attı. The OC dizisinin Türkçe versiyonu olan Medcezir ile yıldızı parlayan Çağatay Ulusoy, ülkenin en umut vadeden genç yeteneklerinden birisi. Dizinin yapımcısı Alex Sutherland, The Protector’un Türk dramasının yeni bir döneme gireceğini söylüyor. 100 bölümden oluşan uzun ve yorucu drama temposu, yerini 10 bölümlük yalın bir anlatıma bırakıyor.
  • Express.co.uk / İngiltere: Proje ilk duyulduğundan beri, izleyiciler bu yapımın nerede çekildiğini belirtiyorlardı. The Protector’un çekimleri İstanbul’da gerçekleşti. İstanbul dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisidir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun son anketine göre 15 milyona yakın insana ev sahipliği yapıyor. İlk beş bölümdeki sahnelerin çoğunun, Netflix tarafından çıkarıldığı söyleniyordu. Süreç tamamlandı ve dizi 10 bölüm olarak yayınlandı.

Hakan: Muhafız Hakkında Yorumlar

Dizide yer alan yumruk sahnesi ise çokça eleştirilmişti. Olumlu yorumlardan bazıları ise şöyle


“Netflix’in ilk Türk kahraman dizisi Muhafız!ı izledik ve bizden geçer not fazlasıyla aldı. Kadrosu, senaryosu, kurgusu ve her şeyiyle beni tatmin etti. Ülkemizi tanıtma, olumlu bir algı oluşturma açısından güzel geri dönüşleri olacağına inanıyorum.”


“The Protector ile İstanbul’a doyuyorsunuz.”


Yabancılar The Protector için ne diyor?


“The Protector’un ikinci sezonuna ihtiyacım var.”


“Şimdiden 5 bölümünü izledim, harika bir iş”


Aynı şey The Protector ile devam ediyor. İstersem, yetim bir süper kahramanla ilgili çok sayıda iyi diziyi Netflix’te bile bulabilirim. Peki neden bunu söylüyorum? Neden iyi bütçesi olan ve aptal sansürlerden arınmış bir şeyler sunmuyosunuz?”

 

Add Comment