Beauty Friends Ginseng Mask | Beauty Friends Kırmızı Ginseng Maske

Kore’de üretilen ve suda çözünebilen Beauty Friends Ginseng Mask içeriğindeki cildin beslenmesine yardımcı konsantre bitkisel özleri sayesinde derinlemesine nemlendirir ve bakım sağlar. Kırmızı ginseng gözenekleri sıkılaştırır ve cildi nemlendirir.

Kullanımı için yüzünüzü yıkayın ve mümkünse tonik uygulayın. Kağıt maskeyi ambalajından çıkararak yüzünüze yerleştirin ve 20 ile 30 dakika arası bekletin. Maskeyi isteğe göre soğuk olarak veya ısıtarak kullanabilirsiniz. Soğutmak için buzdolabında bekletebilir ısıtmak için paketi 50 derece ılık suda bir kaç dakika bekletebilirsiniz. Maskeyi göz çevresi için kullanmayın. Yara veya tahriş olmuş bölümler için uygulamayın.

Uyarılar: Maskeyi asla göz çevresine uygulamayın. Tahriş olmuş veya aşırı hassas cildiniz varsa kullanmayın veya tahriş olmuş bölgelere uygulamayın. Tahriş veya ters etki görülürse kullanımı anında bırakın. Yara ve tahriş olmuş bölge varsa bu bölgelerin üzerine uygulamayın. Maske tek seferlik olduğu için paketi açar açmaz kullanıp atın ve göz çevresine uygulamayın.

Beauty Friends Ginseng Mask İçinde Neler Var?

Maske içerisinde birden çok bitki özleri bulunuyor. Bu maddelerden başlıca göze çarpanlar semiz otu ekstrası, meyan kökü özü, ginseng özü ve sodyum hyaluronate. 
Sodyum hyaluronate, Hyaluronik veya hyaluronan asit olarak da bilinir ve canlılar için oldukça faydalıdır.
Daha önceki ürün incelemelerinde de bu konudan oldukça sık bahsetmiştim fakat bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Hyalüronik asit, cildin yapısında bulunan bir sıvıdır. Cildin nem dengesini düzenler, cildi pürüzsüz ve esnek tutmaya yardımcı olur. Cildin daha genç ve daha sıkı görünmesini sağlar. Zarar görmüş dokuları onararak cildi yenilemeye yardımcı olur. Vücudun ürettiği bu sıvı çocukken maksimum seviyede üretiliken yaşlandıkça daha az üretmeye başlar ve yetersiz gelir. Bunun sonucunda yaşlanma belirtileri ve kırışıklık başlar. Dolayısıyla bu sıvıyı yiyecekler ve çeşitli bakım ürünleri sayesinde karşılayabilirsiniz. Şuraya bıraktığım linkte Hyaluranik asidin hangi besinlerde olduğunu bulabilir ve bunun hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

–> Hyaluronik Asit Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?

Maskenin içinde Portulaca Oleracea Extract yani semiz otu özü bulunuyor. Hepimizin adını bildiği ama faydalarını bilmediği semiz otunun nelere faydası var kısaca bakalım: Cilt kırışıklıklarını ve yaşlanma belirtilerini önleme sağlar. İyi bir antioksidan kaynağıdır bu sayede ciltte zarar gören hücrelerin daha çabuk iyileşmesini sağlar. Cilt rengini açarak beyazlatır ve çatlamış veya kuru cildi rahatlatır. Bunun yanında içerisinde Panax Ginseng Root Extract yani kırmızı kore ginseng kökü bulunuyor.

Kırmızı Ginseng ne işe yarıyor?

Eski geleneksel Çin tıbbından kaynak alan ve bugün Batı’da yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Yavaş gelişen Ginseng bitkisinin köklerinden elde edilir bir çok farklı türü bulunur. Kişiye sayısız faydaları vardır.

– Ginseng, sağlıklı hücrelere zarar veren serbest radikallerin olumsuz etkilerini önleyen bir antioksidan olarak kullanılır. Bu antioksidan cilt hücrelerini harekete geçirir ve ölü hücrelerin atılmasında yardımcı olur.
-Kan akışını uyarır ve cildi daha genç ve nemli hale getirir.
– Saç dökülmelerini ve kepekleri önemli ölçüde önler.
-Ginseng bitkisel ve doğal bir toniktir. Çin tıbbında geleneksel olarak iyi bir sağlık ve canlılık sağlamak için bir tonik olarak kullanılır bu sayede hem kollajen oluşumunu arttırır hem de siyah noktaların giderilmesini sağlar.
-Kansere karşı iyi bir silahtır, enerji verir.
– Ginseng çayı beyin hücreleri için büyük bir uyarıcıdır. Konsantrasyonu sağlayarak düşünme yeteneğini geliştirir.

Bu saydıklarım maskenin arka kısmında bulunan içindekiler bölümünden alındı. Maskenin ön yüzünde içinde şunlar var diyerek kullanıcılarına olağanüstü vaatler vermeyen oldukça mütevazi bir ürün. Kokusunu tarif edecek olursak şekerli pancar ve zencefil kokuyor. Fakat bu aşırı derece yoğun kokuyu herkes sevmeyebilir  oldukça ağır bir kokusu var. Buna rağmen cilt tipiniz ne olursa olsun ne kuruluk hissi veriyor ne de yapışkan bir his bırakıyor. Nemlendirirken gözenekleri boğmuyor. Diğer maskelerde olduğu gibi yüzünüzde bir tabaka varmış gibi hissettirmiyor. Bu dengeyi oldukça iyi tutturan maskeyi oldukça beğendim. Ayrıca aynı markanın farklı ürünlerini de şurada bulabilirsiniz. beauty friends ginseng mask yorum, beauty friends kırmızı ginseng maske

–> Beauty Friends Limon Maskesi

–> Beauty Friends Koenzim Maskesi

Add Comment