Bilgisayardan Repost Yapmak | İnstagram Bağlantı Kopyala Çıkmıyor

İnstagramda bilgisayardan repost yapmak mümkün mü? Bağlantı kopyalama çıkmıyor ise bu makaleyi okumak sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan instagramda karşılaşılan sorunlardan biri de bazı gönderilerde veya tamamında bağlantıyı kopyala seçeneğinin bulunmaması. Atılan gönderilerin başkası tarafından da kopyalayıp kendi profilinde paylaşması yani repost yapma işlemi instagramın olmazsa olmaz özelliklerinden biridir. Fakat bazı teknik nedenlerden dolayı bunu yapmak mümkün olmayabilir dolayısıyla bu sorun repost yapmak isteyenlerin işini hayli zorlaştırıyor. İnstagram uygulamasında sıkça karşılaşılan bu problemin çözülmesi için aslında oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızda Windows Store‘a girmek ve Repost for İnstagram uygulamasını bilgisayarınıza indirmek olacaktır.

Bilgisayardan Repost Yapmak

Bilgisayar üzerinden bir fotoğraf yada video repost etmek oldukça kolaydır. Önce bilgisayardan fotoğraf repost edilir kısaca görelim.

Microsoft Store’a girerek İnstagram uygulaması ile birlikte repost yapabilmek için Repost for İnstagram uygulamalarını aratarak indirin. Repost for instagram uygulaması bilgisayar ve telefon da dahil bir çok cihazın kullanımına sunulmuş durumda. Fakat bu uygulamayı mobil cihazlarda kullanırken instagram gönderilerinde bağlantıyı kopyalama imkanı vermemesi repost yapmaya engel oluyor.
Eğer bu problemden şikayetçiyseniz uygulamayı bilgisayar üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamayı bilgisayar üzerinde kullanabilmek için Windows Store’dan indirdikten sonra Başlat butonuna tıklayın.

Uygulama açılınca sağ üst köşede bulunan İnstagram sembolüne tıklayın. Repost for instagram uygulaması sizi giriş ekranına yönlendirecek ve giriş yapmanızı isteyecektir. Profilinize giriş yaptıktan sonra repost yapmak istediğiniz gönderinin yanında bulunan üç noktaya  (iOS) veya  (Android) simgesine dokunun ve  burada bulunan bağlantıyı kopyala seçeneğine tıklayın. Bilgisayardan yapılacağı için  (iOS) simgesini göreceksiniz. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra “A new image to repost is ready” uyarısını göreceksiniz. Bu uyarı, bağlantısını kopyaladığınız gönderinin repost için hazır olduğunu anlamına geliyor. Bu uyarının hemen aşağısında bulunan repost butonuna tıklayın. Panoda hazır halde bulunan gönderiye tıklayın.

Buradan repost yaptığınız profil adresinin nerede olacağını seçebilirsiniz fakat gönderi sahibinin görünmesini istemiyorsanız gönderinin üzerinde ki profil adresini kaldırabilirsiniz. Mobilde kullanılan çoğu repost uygulamasında bu özellik ücretlidir. Hatta bazı uygulamalar repost yaptığınız kişinin kullanıcı adıyla birlikte uygulamanın adını da gönderiye yapıştırır ve bunları kaldırmak için ücret ister.

Repost butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki gibi bir uyarı gelecektir. Gelen bu uyarının aşağısında bulunan ‘Open İnstagram’ butonuna tıklayın. Uygulama sizi İnstagram uygulamasına yönlendirecek.


Ardından bu gönderiyi nerede paylaşmak istediğinize karar vermelisiniz. İnstagram hikayede mi yoksa herkesin göreceği anasayfa yani akışta mı? Daha sonra gönderinizi kırpabilir, efekt ekleyebilir eğer videoysa kapağını seçebilirsiniz. Düzenleme işlemleri bittikten sonra İleri seçeneğine tıklayın. Artık gönderimiz hazır. Özellikle video paylaşmak için oldukça kullanışlı bir uygulama olan Repost for İnstagram ile fotoğraf repost etmek bu kadar basit. Bir fotoğraf repost etmekle video repost etmek arasında bazı küçük farklar var. Bunları daha detaylı şekilde aşağıya yazıyorum.

Bilgisayarda Video Repost Etmek

Fotoğraf ve video repost etmek arasında küçük farklar var. Yukarıdaki gibi Repost for İnstagram uygulamasını açın. İnstagram sembolüne tıkladıktan sonra repost etmek istediğiniz gönderiye gelerek yan tarafında bulunan üç noktadan ‘Bağlantıyı kopyala’ seçeneğine tıklayın. “A new image to repost is ready” uyarısının hemen aşağısında bulunan repost butonuna tıklayın. Buraya kadar her şey aynıydı fakat buradan sonra karşınıza gelen İnstagram penceresinde sol alt kısımda bulunan ‘Kütüphane’ ye tıklayın. Repost etmek istediğiniz video tam da burada bulunuyor. Videoyu seçtikten sonra İleri butonuna tıklayıp düzenlemeleri yapabilirsiniz. Son kez ileri butonuna tıkladığınızda video instagramda yayınlanmaya hazır hale gelecektir.

Neden Bağlantı Kopyala Çıkmaz?

Bazı kişiler profillerinde atılmış olduğu gönderilerde bağlantı kopyalama çıkmıyor ise profili gizli olabilir. Profili takip ediyor olsanız bile bağlantıyı kopyalama ve yeniden paylaşma yapamazsınız. Sadece herkese açık olan fotoğrafların ve videoların bağlantısını kopyalayabilir ve repost yapabilirsiniz. Kısacası bir hesap gizlenmişse o hesaptaki bir gönderinin bağlantısını kopyalayamaz veya repost yapamazsınız.

Not: Repost for İnstagram uygulaması bu kadar kullanışlıyken karşılaşılan en büyük problemlerden biri de çıkış yapma butonunun olmayışı. Dolasıyla bu sorunu çözmek için başlangıç ekranından uygulamaya sağ tıklayarak Uygulama Ayarları bölümüne gidin ve Sıfırla seçeneğine tıklayın böylece hesabınıza tekrar giriş yapabilir veya başka bir hesapla bağlanabilirsiniz.

Add Comment