Zero Film Konusu ve Kamera Arkası (Katrina Meri Jaan)

Zero Film Konusu ve Kamera Arkası Görüntüleri

Shahrukh Khan’ın 2018 yılında çıkan filmidir. Şimdiye kadar oynadığı yüzlerce film sayesinde Bollywood’un en ünlü isimlerinden olan Shahrukh Khan 2018 yılında Zero filmi için kamera karşısına geçiyor ancak bu defa çekimler bir hayli daha zor çünkü bu filmde Bauua adında cücelik sendromu yaşayan haylaz bir adamı canlandırıyor. Zero film konusu, Shahrukh Khan Zero film

zero film shahrukh khan

Zero film konusu nedir?

Bauua Sigh 38 yaşında cüce bir adamdır. Cüceliğinin sebebinin babasının ot çiğnemesi olduğunu düşünür. Bu yüzden babasının parasını rahatça harcayarak bir nevi onu cezalandırır. Cüceliğine rağmen dışa dönük bir adamdır ve ünlü bir oyuncu olan Babita’ya aşıktır. Babita (Katrina Kaif) ise sevgilisi tarafından aldatıldığı için dibe vurmuş ve kendini alkole vermiştir.

Bauua aşkta pek şansı olmadığı için bekar erkeklerle bekar kadınları evlendiren bir kuruma gider ve buradan gelinini beğenmeye çalışır. Burada Aafia (Anushka Sharma) adında bir kızın fotoğrafını görür ve çok beğenir. Aafia’nın konuşma yapacağı okulun adresini alır ve onu görmeye gider. Aafia Mars’ta su fosillerini bulmuş, yeryüzünde sıfır yerçekimi simülatörü icat etmiş ve daha birçok başarıya imza atmış Serebral Palsi hastalığı yaşayan bir bilim kadınıdır. Bir çeşit beyin felci olan bu hastalık nedeniyle vücudunun bazı bölgelerini kullanamaz hale getirmiş, hareketleri kısıtlanmıştır. Bauua onu gördüğünde çok daha farklı bir kadın beklediği için hayalindeki kadar güzel olmadığını düşünür. Kısa bir konuşma fırsatı yakalayan Aafia, Bauua’nın kaba tavırlarından rahatsız olur ve onu okuldan kovdurur. Bu duruma çok bozulan Bauua bütün gece bu olayı düşünür ertesi gün Aafia’nın yaptığı bilimsel konuşmayı bölerek yere düşen bir kalemi bile almaktan aciz olduğunu iddia eder. Aafia, sandalyesinden kalkar ve sürünerek kalemi alır. Kendini ispatlamayı başaran kız aynı zamanda Bauua’nın kalbini de kazanmıştır. Bu olaydan sonra bütün medya Bauua hakkında kötü yazılar yazmaya başlar.
zero film
Yaşananlardan sonra kızın kalbini kazanmak için bir demet gül alarak yanına gider. Şansını sonuna kadar deneyen Bauua, sonunda onun kalbini kazanır. Bir gece aralarında yakınlaşma başlar ve o geceden sonra Bauua numarasını değiştirirerek bir ay boyunca Aafia’yı arayıp sormaz. Cüce olduğu için hor görülen Bauua bir nevi egosunu tatmin etmiştir. Her şeyin bu kadar basit olduğunu düşünürken hiç beklenmedik bir zamanda Aafia, Bauua’nın ailesinin karşısına çıkar. Babası cüce olan oğlunun evlendirmek için başka şansı olmadığına inanır ve düğün yapılmasına karar verir. Düğün hazırlıkları hızla devam ederken bir dans yarışması düzenlenir. Kazanan Babita ile partiye gitme şansını kazanacaktır. Bauua’nın hayran olduğu oyuncu Babita’nın yaşadığı yer olan Meerut şehrine geleceğini öğrenince kendi düğününden kaçar ve soluğu dans yarışmasında alır. Dans yarışmasını yeteneği ve sempatikliği sayesinde kazanmıştır. Vaat edildiği gibi partide Babita ile karşılaşırlar. Aldatıldığı için duygusal çöküş yaşayan ünlü oyuncu kendini alkole vermiştir. Yaşadığı bu boşlukta Bauua ile arkadaş olur. Bir süre boyunca beraber yaşayan Babita ve Bauua’nın arkadaşlığı Babita’nın eski sevgilisi ile tekrar barışması üzerine son bulur. Babuua, hayallerinin peşinde koşarken Aafia’yı ne kadar özlediğini fark etmiştir. Asıl gelininin Aafia olduğunu anlar ancak geri döndüğünde iki büyük sürpriz onu beklemektedir. Aafia ve Bauua’nın o geceden bir çocukları olmuştur üstelik Aafia umudunu kesmiş ve başka bir adamın evlenme teklifini kabul etmiştir. Büyük bir aptallık yaptığını çok geç anlayan Bauua hem Aafia’yı hem de küçük kızını geri kazanmanın yollarını arar.

Shahrukh Khan’ın rol aldığı Zero filmi için Salman Khan, Deepika Padukone, Aalia Bhatt, Kajol, Rani Mukerji gibi dev isimler konuk olmuştur.

Zero Filmi Kamera Arkası

zero salman khan shahrukh khan

Elbette Zero filmine dair izleyicilerin aklında bir soru var. 170 boyunda olan Shahrukh Khan nasıl oluyor da cüce rolünü oynuyor? Shahrukh Khan’ın cüce rolünü oynayabilmesi olabilmesi için neredeyse bütün sahnede çukur bir alanda yürüyor diğer oyuncular ise kutuların üzerinde hareket ediyor. Bunun dışında bazı sahnelerde cücelik sendromu yaşayan bir dublör kullanılıyor ve tabiî ki bacak boyu, kol boyu ve vücut yapısı 3 boyutlu teknoloji sayesinde değiştiriliyor.

Shahrukh Khan Zero filmi kamera arkası görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Son olarak filmde çok beğendiğim repliklerden bir kaçı:

“Dün gece saat 3:30’a kadar seni küçümsedim. 3:45’te sana aşıktım.”

“Kalemi kaldırmayı başardı ve kalbime dokundu.”

Konu dışı

– En iyi ve en yeni Shahrukh Khan Filmleri

One Response

  1. Zelis Naz 1 Mart 2019

Add Comment