Doğaüstü Güçleri Konu Alan Fantastik Diziler | Doğaüstü Diziler

Doğaüstü Güçlere Sahip İnsanları Konu Alan Fantastik Diziler – Doğaüstü Diziler

Doğaüstü güçleri olan bir grup insanı konu alan fantastik dizi önerileri, bu tür doğaüstü diziler arasında sense 8, the gifted, heroes, misfits, titans benzeri yapımlar başta geliyor.

Sense 8

sense 8 dizi

Bambaşka ülkelerde yaşayan 8 kişi birbiriyle bağlantılıdır. Doğaüstü güçleri olmayan bu sekiz kişi bazı alanlarda çok başarılıdır. Sun Bak dövüşmekte uzmanken Lito çok iyi bir oyuncudur. Capheus iyi bir şoförken Will bir polis olduğu için çevik ve bilgilidir. Kala ise eczacı olduğu için tıp bilgisi gayet iyidir Nomi ise başarılı bir hackerdır.

Sıradan yetenekleri olan bu 8 kişi doğaüstü bir bağ ile birbiriyle bağlanmıştır. Birbiriyle bağlantı kurdukları anda diğerinin yeteneğini kullanabilir ve mekan değişimi yapabilir. Elbette doğaüstü güçlere sahip olan bu insanları yakalamak isteyen karanlık güçler vardır. Bu tür dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken orjinal bir yapımdır.

The Gifted

the gifted dizi

X genine sahip olan bazı insanlar, yaşadıkları duygu patlamasından sonra güçlerini açığa çıkarmaktadır. Çoğunlukla çevresine zarar vererek keşfedilen doğaüstü güçlere sahip kişilere mutant denmektedir. İnsanlar kendilerinden kat kat güçlü olan mutantlardan korkmaktadır. Bir gün mutantların neden olduğu büyük bir olay sonrası bir federal ajan kızını olay yerinde kaybeder. Bu olaydan sonra bütün mutantları bulmak için yemin etmiştir. Diğer taraftaysa mutantlar kendi gibi doğaüstü yeteneklere sahip diğer mutantlara yardım ederek birlik olmak zorundadır.

The Umbrella Academy

umbrella academy dizi

Bir gün dünyanın farklı yerlerinde bir çok bebek doğar. İlginç olan ise bu kadınların hamile olmamasıdır. Varlıklı bir adam bu tür bir mucizeyle dünyaya gelmiş bebekleri evlatlık edinirek Umbrella Academy adında süper kahramanlar yetiştirir. Yıllar sonra çocuklar büyümüş ve yuvadan ayrılarak kendi hayatlarını kurmuşlardır. Bir gün babaları nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı ölmesiyle kardeşler bir araya gelir ve bu ölümün arkasındaki gerçek nedeni aramaya başlar.

Heroes

hereos dizi

Normal hayatlar yaşayan bir grup insan bir gün çok farklı bir kader için seçildiklerini ve hayal bile edemdikleri yeteneklere sahip olduklarını öğrenir. Bunlardan bazıları uçabilirken bazıları zamanda yolculuk edebilir, geleceği çizebilir, zamanı durdurabiliyor ve katı cisimlerin içinden geçebilmektedir ancak neden bu güçlere sahip olduklarını ve amaçlarının ne olduğunu henüz keşfedememişlerdir.

Misfits

misfits netflix

İşledikleri suçtan dolayı kamu hizmeti cezası alan beş kişi bir gün kuvvetli bir fırtınaya yakalanır. Yaşanan doğa olayından etkilenerek doğaüstü güçlere sahip olurlar. ahip oldukları yetenek en çok istedikleri şeyler üzerine şekillenmiştir. Kelly insanların zihinlerini okuyabilirken Curtis kuvvetli duygular yaşadığı zaman geçmişe gidebilir. Alisha dokunduğu insanların onu arzulamasını sağlarken Simon görünmez olabilmektedir. Nathan ise henüz güçlerini keşfedememiştir. Bilinen süper kahramanların dışında onlar kendi zevklerini önemseyen ağzı bozuk kişilerdir dolayısıyla bolca belaltı diyaloglara yer vermektedir.

Titans

titans netflix

Rachel anlam veremediği karanlık güçlere sahip genç bir kızdır. Yaşanan olaylar sayesinde kendi gibi olan diğer insanlarla bir araya getirecektir. Sahip oldukları farklı güçler nedeniyle hem şanslı hem de lanetli olan bu kişiler ortak düşmanlarına karşı iş birliği yapmak zorundadır.

Defenders

defenders

Her birinin farklı konuları olan süper kahramanlar Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage, bu dizide New York’u tehlikelerden korumak için bir araya gelir. Ayrı ayrı çalışmayı tercih eden bu dört kahraman tehlikelere karşı gelmek için birleşerek bir ekip oluşturması hiç de kolay olmayacaktır.

Ghost Wars

ghost wars dizi

Bastırılmış psişik güçleri olan Roman Mercer Alaska’nın ücra köşesindeki bir kasabada yaşamaktadır. Bu kasaba doğaüstü güçlerin tehdidi altındadır ve Roman’ın kasabayı bu tehditten kurtarmak için psişik güçlerini kullanması gerekir ancak öncelikle kasaba halkının önyargılarını aşması gerekmektedir.

Bonus: Cronicle

chronicle

Liseli üç arkadaş o gece katıldıkları bir partiden ayrılarak ne olduğunu bilmedikleri bir mağaraya girerler. Burada bulunan bir güçten dolayı bilincini kaybederler. Uyandıklarında doğaüstü yetenekleri olduğunu keşfederler. Başta oldukça eğlenceli vakit geçirdikleri bu güçleri kontrol edemez hale gelirler. Artık hem insanlara hem de kendilerine zarar vermeye başlarlar. Süper kahramanlara verilen kurtarıcı rolü bir kenara bırakan bu film, doğaüstü güçlere sahip insanları daha farklı açıdan işlemiştir.

Konu dışı

Bilim kurgu filmleri

Add Comment