En İyi Uzaylı İstilası Filmleri

En İyi Uzaylı İstilası Filmleri

En iyi uzaylı istilası filmleri, Uzaylıların dünyaya inmesi ile ilgili bir çok teori bulunmakta. Bunlardan ilki dostça bir yaklaşma olması diğeri ise uzaylıların düşmanca yaklaşımda bulunması. Film sektörünün en çok sevdiği teori ise ikincisi. Bu listede uzaylılar ve dünyalılar arasındaki mücadeleyi konu alan filmler bulunmaktadır.

uzaylı istilası filmleri

En İyi Uzaylı İstilası Filmleri

1-) War of the Worlds

İşleri yolunda gitmeyen Ray Ferrier, New Jersey’de yaşamaktadır. Bakmakla sorumlu olduğu bir ailesi vardır. Kazancı düşük ve yetersiz olmasına rağmen onların yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaya çalışır. Bir gün üç ayaklı dev savaş araçları ile uzaylılar gelip dünyayı ele geçirir. Ray Ferrier bu tehlikeye karşı kendini ve ailesini korumak zorundadır. Uzaylı istilası filmleri arasında ilk sıralarda gelmektedir.

2-) İndependence Day

Bir gün dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri bozulur ve ardından devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar.
Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından artık kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların büyük bir saldırı yapacağını fark eder.

3-) Signs

Graham Hess, geçmişte kötü olaylar yaşamış ve inancını yitirmiş eski bir rahiptir. Kardeşi ve kızı ile birlikte sıradan bir çiftçi olan Hess’in hayatı, tarlasında oluşan kocaman işaretler bulmasıyla değişir üstelik bu işaretlerin yalnızca kendi tarlalarında oluşmadığını anlar.

4-) Edge of Tomorrow

Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ulaşamaz.  Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek zorundadır ama deneyecek ikinci bir şansları yoktur. Subay Bill Cage ise tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı yeni görevin bir nevi intihar olduğunu düşünür ve dakikalar içerisinde öldürülür. Ancak bu bir sonu değil yeni bir başlangıçtır. Cage, sıradışı bir şekilde kendini bir döngünün içerisinde bulur. Her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır.

5-) The Faculty

Amerikanın sıradan bir lisesinde öğretmenler aniden tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Bu tuhaf durum giderek öğrencilere de yansır. Geriye sadece altı kişilik küçük bir topluluk kalır. Normal olanların tek isteği ise önce okullarını sonra da dünyayı kurtarmaktır. En iyi uzaylı istilası filmleri arasında yer alır.

6-) Extinction

Aile babası olan Peter sık sık gördüğü rüyalar yüzünden oldukça bunalmıştır ilk başta kendinde bir sorun olduğunu düşünerek psikoloğa gider fakat rüyaları gerçeğe dönüşünce en büyük kabusu ile yüzleşmek zorunda kalır. Dünya büyük bir istila altındadır ve dünya dışından bir güç gezegeni yok etmek üzeredir. Ailesi ile birlikte hayatta kalmak için savaşan Peter hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaktır.

7-) The İnvasion

Ne olduğu bilinmeyen devasa bir patlama Patriot adlı uzay mekiğinin parçalanmasına ve ABD’nin üzerine yağmur gibi yağmasına neden olur. Bu dünya dışı madde hem uzayın aşırı soğuğuna, hem de dünya atmosferine girerken ortaya çıkan ısıya dayanıklıdır. Kısa zamanda neredeyse bütün insanlığa virüsünü bulaştırır. Washingtonlı psikiyatr Carol Bennell, giderek tuhaflaşan olaylara anlam veremez. Salgın hastalığa karşı kullanılan aşıyı yapan kişilerin aslında çok daha korkunç bir şeyi yaymakta olduğunu öğrenir. Carol Bennell insan kimliğini gizleyip kendini ve oğlunu uzaylılardan koruması gerekir.

😎 Battleship

Alex Hopper Amerikan ordusuna bağlı John Paul Jones savaş üssünde görevli bir teğmendir. Hopper’ın ağabeyi Stone ise USS Sampson üssünün komutanıdır. Bu filmde denizde, gözyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı verilmektedir.

9-) District 9

Güney Afrika’nın bir bölgesine yerleşen uzaylılar çok geçmeden bir araştırma ekibi tarafından keşfedilerek gözlem altına alınır.  İnsanlık uzaylıların varlığına alışmış fakat onlardan tedirgin olup dışlamaya çalışır. Bu yüzden uzaylıları özel bir şirketin denetimi altında tutulan uzaylılar District 9 adında bölgeye yerleştirilir. Bu şirketin yetkilileri uzaylıların teknolojisinin sırlarını öğrenmeyi ve böylece büyük miktarda paralar kazanmayı hedeflemiştir. Bunun için gerekli olan şey ise uzaylı DNA’sıdır.

Konu dışı: En iyi felaket filmleri