WordPress Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır? Eklenti İle Sürüm Düşürme

Eklenti ile WordPress Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır?

Eklenti ile çok kısa bir sürede WordPress sürümü düşürebilir ve düşürmüşseniz kolaylıkla yükseltebilirsiniz. WordPress kullanıcıları yeni sürümlere alışamayabilirler. Son zamanlarda gelen yeni sürümde bazı özellikler kullanıcılar tarafından beğenilirken bazı WordPress kullanıcıları da yeni sürümü beğenmedi. Çareyi yeni eklentiler yükleyerek telafi etmekte yada WordPress sürüm düşürme işlemini gerçekleştirdi. Özellikle yeni sürümlerde kullanıcıların sitesine kurmuş oldukları bazı temaları yeni WordPress sürümünü desteklemediği için çok hatalar meydana geldi. Bu yüzden site bozulma, işlem yapmak ve düzenlemek istedikleri ayarların bozulması ve sitenin temel görüntüsünün bozulması gibi önemli hatalar meydana geldi. Buna ek olarak kullanıcıların yazı yazması için de farklı bir sistem kuruldu. Bu sisteme alışık olmayan kullanıcılar ise bu durumdan oldukça şikayetçi. WordPress’in yeni sürümü ile sorun yaşayanlar sürüm düşürerek bu sorundan kolayca kurtulabilir. WordPress sürüm düşürme nasıl yapılır? Sürüm düşürmek için kodlarla uğraşmanıza gerek yok. Sadece basit bir eklenti yükleyerek WordPress sürümünü dakikalar içinde düşürebilirsiniz.

WordPress Sürüm Düşürme

wordpress sürüm düşürme  downgrade

WordPress sürüm düşürme işlemini gerçekleştirmek için Başlangıç Paneline gelip Eklentiler bölümüne tıklayın. WordPress sürüm düşürme işlemini yapacağımız eklentinin adı Downgrade. Eklenti Yükle arama kutusuna Downgrade yazarak yukarıdaki eklentiyi yükleyin. Eklenti yüklendiğinde Başlangıç Panelinde bulunan Ayarlar kısmına taşınacaktır. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra başlangıç paneline gelerek Downgrade eklentisine tıklayın. Ardından yüklemek istediğiniz sürümü buradaki listeden seçin.

wordpress sürüm düşürme  downgrade
Yüklemek istediğiniz sürümün karşısında bulunan zip bölümüne sağ tıklayın ve bağlantıyı kopyalayın. Downgrade eklentisine geri dönelim. Kopyaladığımız bağlantıyı yukarıda olduğu gibi Target Version kutusuna yapıştırın. Save Change butonuna tıklayıp kaydedin hemen ardından Wodpress Updates butonuyla versiyon düşürme işlemini gerçekleştirin. Sürüm düşürmek için son adım olan Re-install now butonuna tıkladığınızda sürüm düşürme işlemini tamamlamış olacaksınız.
Sürümün düşmesi bir dakikadan daha kısa sürede tamamlanır ve işlem bittiğinde Welcome WordPress yazısı ve yüklenen sürümü karşınıza çıkar.
Böylece çok kısa bir sürede sürüm Worpress sürümünü düşürebilir ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda sürüm düşürmüş ve yeniden yükseltmek isterseniz aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Add Comment