Yazın Çil Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Çiller çoğunlukla açık tonlu ciltlerde çıkar bazı insanlarda rahatsızlık verse de bazı insanlar çilli görünüm kazanmak için makyaj hileleri kullanmaktadır. Bu yazıda yazın çil çıkmasını önlemek için ne yapmalı, yaz aylarında çillerden kurtulmanın yollarını sizinle paylaşacağız.

Yazın Çil Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Yazın çil çıkmasını önlemek için ne yapmalı diye düşünüyorsanız öncellikle çillerin sebebini bulmalıyız. Çillerin çıkmasının en büyük sebebi güneş ışınlarıdır. Üstelik güneş ışınlarından yayılan  ultraviyole ışınlar da cilt sağlığını tehdit etmektedir. Bu yüzden özellikle yazın güneş ışınlarından cildinizi korumanız gerekmektedir.

50 Faktöriyel Güneş Kremi Kullanın

Yazın Çil Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı? Çillerin çıkmasını önlemek için en önemli silah güneş kremi olacaktır. Zararlı güneş ışınları sadece çillenmeye sebep olmaz. Siz farkında olmasanız da doğrudan güneşe çıkmak bir çok zarara neden olur. Kısa vadede sivilce, cilt yanığı, kızarıklık ve çil gibi yan etkilere sebep olur. Uzun vadede ise cilt kırışıklıkları ve hatta cilt kanserine bile sebep olabilir bu yüzden güneşin zararlı ışınlarından korunmak ciddi bir önem istemektedir. Bunun yanında güneş ışınları cildinizin çok daha erken kırışmasına neden olur. Bu sebeplerden dolayı özellikle de yaz aylarında cildinizi savunmasız halde bırakmayın. Seçeceğiniz güneş kreminin koruması ne kadar yüksek olursa zararlı ışınlara karşı koruma seviyesi de o kadar artar dolayısıyla uzmanlar çoğu zaman 50 faktöriyel güneş kremi kullanmanızı önermektedir. Bunun dışında saatte bir güneş kremini yenilemeniz önerilir.

Benri Güneş Kremi

Solante Acnes Tinted Güneş Kremi

Şapka ve Gözlük Kullanarak İki Kat Korunmak

Güneş kremini kullandıktan sonra şapka kullanarak zararlı ışınlardan iki kat daha fazla korunmak demektir. Böylece çil çıkma ihtimalini de olabildiği kadar düşürmüş olacaksınız. Özellikle açık renklerde şapkalar kullanarak aşırı sıcaklarda güneş geçme tehlikesini de azaltmış olur. Güneş gözlüğü takmak gözaltı kırışıklıklarını önlemek için de oldukça iyi bir alternatiftir.
Bunların dışında maliyeti yüksek olmasına rağmen lazer tedavi yöntemiyle çiller de dahil olmak üzere bir çok cilt lekesinden kurtulabilirsiniz.