Yaz için makyaj önerileri

Yaz aylarında makyaj yapmak çok zordur bundan daha da zor olan şey ise makyaj bütün gün dayanmasıdır. Sıcaktan ve terden özellikle cilt makyajı dayanmaz ve daha kötü bir hal alır üstelik sıcaktan genişleyen gözeneklerde sivilce çıkma ihtimali de daha çok artar. Bunun için cilt makyajını en aza indirerek yaza uygun bir makyaj yaparak günü kurtarabilirsiniz. Yaz için makyaj önerileri ve dayanıklı bir makyajın sırrı olabildiği kadar az ve doğal yapmaktır. Bazen canlı renkler kullanılabileceği gibi nude tonlar kullanarak daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yaz aylarında nasıl makyaj yapılır? Yaz İçin Makyaj Önerileri

Çoğu kişi fondöten dayanmadığı için makyaj yapmayı istemez fakat her ne kadar istemesek de ciltte inatla kendini belli eden lekelerden rahatsız olunduğu için büyük bir ikilem içinde kalırız. Eğer fondöteniniz su geçirmez değilse işin sırrı fondöteni sadece kusurlu bölgelere uygulamaktır.
Ten makyajına başlamadan önce güneş kremini sürüp yedirmek gerekir. Ardından kusurlu bölgelere makyajın kalıcılığını sağlamak için baz uygulayın ve sadece cilt lekelerinin olduğu yerlere küçük bir nokta halinde kapatıcı veya fondöten uygulayarak bolca yayın. Bu noktada yaymanız çok önemlidir çünkü belirli noktalara fondöten uygulayacağınız için renk eşitsizlikleri olabilir. Bunu önlemenin en iyi cilt tonuna en yakın fondöteni uygulamak ve iyice yedirmektir. Yaz için makyaj önerileri

Yaz aylarında sıcağa dayanmayan diğer şey de rimeldir. Suya dayanıklı bir rimeliniz yoksa zamanla akmaya ve dağılmaya başlar. Bu yüzden kirpiklerinizi kıvırın ve eğer çok istiyorsanız tek kat rimel uygulayın. Göz farı olarak ten tonlarına yakın renkte farlar uygularsanız bozulduğunda göze çarpmayacak ve daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Doğal bir göz makyajı için için önerilen renkler başta nude tonları olmak üzere gül kurusu ve açık kahverengi tonları da yer almaktadır.
Yaz aylarında ruj kullanmak yerine hafif bir renk veren dudak kremleri idealdir. Hem doğal bir renk verir hem de nemli kalmasına yardımcı olur. Son olarak elmacık kemiklerinin üzerine highlighter kullanabilirsiniz.
Makyajınızı bitirdiğinizde ise sabitleyici sprey kullanarak makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.